Pohoda deň_FM bude najväčší vo svojej histórii

share on:
Pohoda deň_FM  bude najväčší vo svojej histórii BOMBING 3

V stredu 17. mája pripravujú organizátori festivalu Pohoda v spolupráci s Rádiom_FM najväčší Pohoda Deň_FM v histórii. Od ôsmej rána do desiatej večer vystúpia v troch koncertných štúdiách Dillon, Elektro Guzzi, B-Complex, Katarína Máliková, Saténové ruky, Nvmeri, Tolstoys, Changing Faces, Panáčik a Barcode DJs.

Svoju premiéru zažije dokument „20 rokov Pohody“, okrem toho bude na Pohoda dni_FM aj literatúra (Slam Poetry, Čau o piatej, Dano Majling), tanečné workshopy s Muzičkou a Morongovcami, turnaj v stolnom futbale a verejná tlačová konferencia o novinkách Pohody 2017.

Pohoda Deň_FM 2016 aftermovie

Takto vyzeral Pohoda Deň_FM minulý rok…Ďalší ročník warm-up akcie na náš festival prinesie ešte viac hudby a sprievodných akcií, tentokrát až v troch koncertných štúdiách a na chodbách Slovenského rozhlasu. Vystúpia Dillon, elektro guzzi, B-Complex, Katarína Máliková, Saténové Ruky, nvmeri, Tolstoys, Changing Faces, Panacik a Barcode DJs. V premiére uvedieme dokument „20 rokov Pohody“, súčasťou akcie bude aj literatúra (Slam Poetry, Čau o piatej, Dano Majling), tanečné workshopy s Muzičkou a Morongovcami, turnaj v stolnom futbale a tlačovka o novinkách 21. ročníka Pohody. Tešíme sa na vás v stredu 17. mája na Pohoda Dni_FM 2017. FB event tu: www.facebook.com/events/123484628204848Viac info tu: www.pohodafestival.sk/sk/novinky/pohoda-den-fm-2017

Posted by Pohoda Festival on 9. máj 2017

Po prvý krát bude program aj v štúdiu č.1

Radio_Head Awards 2016 -Katarína Máliková / Foto: Richard Lutzbauer
Radio_Head Awards 2016 -Katarína Máliková / Foto: Richard Lutzbauer

Na Pohode v tomto roku dominujú výrazné umelkyne a podobne to bude aj na Pohoda Dni_FM. V Štúdiu 1 odohrajú koncerty tri mimoriadne speváčky. Z Berlína príde skvelá Dillon, ktorú charakterizujú temne ladené melodické skladby, tlmená elektronika, klavír a hlavne jej krásny, špecifický hlas. BBC ju prirovnáva k Lykke Li a Fever Ray, Berliner Zeitung k Björk. Po dvoch úspešných albumoch a nádhernej minuloročnej nahrávke z koncertu v Haus der Berliner chystá tretí štúdiový album a turné, v rámci ktorého sa predstaví aj na Pohode.

V „Jednotke“ zaznie aj magická kombinácia ľudovej hudby, elektroniky aj klasiky v podaní Kataríny Málikovej. Podľa Olivera Reháka z Denníka N je jej album Pustvopol jedným z najvýraznejších debutov na našej scéne za posledné roky. Jeho slová potvrdilo tohtoročné udeľovanie cien Radio_Head Awards. Katarína vyhrala v troch kategóriách, album už prekročil aj hranice Slovenska, keď sa v aprílovom vydaní rebríčka World Music Charts Europe umiestnil na ôsmom mieste, v aktuálnom májovom na desiatom. Trio zaujímavých speváčok doplní Ela Tolstová so svojou skupinou Tolstoys.

Pohoda Deň_FM 2016 / Foto: Tomáš Ormandy
Pohoda Deň_FM 2016 / Foto: Tomáš Ormandy

Štúdio č. 5 bude fungovať počas celého dňa, okrem vysielania naživo a verejnej tlačovky v ňom bude niekoľko koncertov. Večer bude patriť kreatívnej elektronike. Elektro Guzzi hrajú techno v punkovej zostave: bicie, basa, gitara. Fascinujú dynamickou live show až sa čudujete, ako to môže fungovať bez použitia počítača či slučiek. Barcode DJs predvedú, akým skvelým hudobným nástrojom vie byť čítačka čiarových kódov. Okrem hudobného zážitku ide aj o skvelú performace.

B-Complex či Changing Faces v štúdiu č. 5

Radio_Head Awards 2016 - B-Complex Foto: Richard Lutzbauer
Radio_Head Awards 2016 – B-Complex / Foto: Richard Lutzbauer

V “Päťke” zahrá aj jedno z najvýraznejších exportných mien slovenskej hudby, B-Complex. Matiin Drum & Bass spája elementy liquidu, ale aj tvrdšie bicie a basy. Za svoj úspešný štart vďačí skladbe Beautiful Lies, ktorá vyšla v Hospital Records. Na najprestížnejšom D & B YouTube kanáli UKF Drum & Bass ju nájdete na prvej strane v počte prehratí medzi menami ako Skrillex či Netsky. Fanúšikov D’n’B poteší aj rodáčka z Piešťan vystupujúca ako Changing Faces, ktorú vychválil britský portál UKF v článku s titulkom „Who the hell is Changing Faces“.

Pohoda Deň_FM 2016 / Foto: Tomáš Ormandy
Pohoda Deň_FM 2016 – Lola Marsh / Foto: Tomáš Ormandy

Smart pop Nvmeri vyváži primitive rock Saténových rúk, štartérom dňa bude pre nás „smart“, pre niekoho „primitive“ hudobno-vizuálny projekt Panáčik. Autentický folklór prinesie Muzička, Fero a Barbora Morongovci s nimi urobia dva tanečné workshopy.

Na Pohoda Dni_FM bude okrem iného Pohoda Shop, kde bude možné si zakúpiť merch festivalu ale taktiež aj vstupenky na letný festival. Prvých 79 kusov permanentiek bude za zníženú cenu 79 €. Po ich vypredaní sa budú dať kúpiť vstupenky za 89 €, avšak k týmto vstupenkám pridajú Pohoďáci malý darček.

Ako každý rok, ani tento rok nebude chýbať tradičný turnaj v stolnom futbale. Tu je možnosť vyhrať permanentky na Pohodu, ale len v prípade ak porazíte pravidelne trénujúcich členov agentúry Pohoda. Na tlačovke sa dozvieme nové mená a ďalšie novinky Pohody 2017. Všetko dôležité budete môcť samozrejme počuť v živom vysielaní Rádia_FM.

Vstup na Pohoda deň_FM je samozrejme voľný. 
Viac info:

                                                                                                       

Pohoda-den_FM-poster
Pohoda-den_FM-poster

 

Zdroj: TS (redakčne upravené) / Anton Repka / Pohoda Festival s. r. o. - PR and Media Director