Odovzdávanie Rádiohláv a festival už tento týždeň

share on:
Máte obľúbenú ľudovku? Ľudové Mladistvá možno hľadajú práve váš tip BOMBING 2

Tento štvrtok sa v Bratislavskom NTC odovzdajú hudobné ceny RHA 2017. Následne sa v budove Slovenského rozhlasu uskutoční každoročný festival Rádiohláv.

Minulý týždeň bolo oznámené jedno ocenenie. V kategórii Prínos do hudby zaslúžene získa šéf festivalu Pohoda Michal Kaščák. Cenu si preberie už vo štvrtok 15. marca v NTC v Bratislave. Cenu mu udeľujú Rádio_FM a Denník N. 

Viac info o nominovaných interpretoch prinesieme v stredu, deň pred slávnostným večerom. Vstupenky na slávnostné odovzdávanie si môžete kúpiť na www.ticketportal.sk/Event/Radio_Head_Awards_2017

Ceny za rok 2017 sa budú aj tento rok odovzdávať vo viacerých kategóriách. 

Prehľad nominácií

Album roka 2017

  • Bad Karma Boy – Prekrásny nový svet
  • Fallgrapp – V hmle
  • Korben Dallas – Stredovek
  • Modré hory – Luxus clan
  • Tolstoys – Botanika

Singel roka 2017

  • Bad Karma Boy – Na dne rieky
  • Billy Barman – 100 kolies
  • Billy Barman – Len šedá
  • Katarzia – Kde sa slzy berú
  • Korben Dallas – Nič sa nepýtaj

Debut roka 2017

  • Bulp – Yrsa
  • Gleb – Lavička Pimpin
  • Petijee – Soul Paper Scissors
  • Tante Elze – Hmota
  • Tolstoys – Botanika

Objav roka 2017

  • Changing Faces
  • NINA ROSA
  • PRIE100R
  • Subtension
  • Wandererove Segry

Nominácie v porotcovských kategóriách

Album roka / Cena kritikov 2017

  • Bad Karma Boy – Prekrásny nový svet
  • Diego – Et in Arcadia Diego
  • Modré hory – Luxus clan
  • Nvmeri – I Don’t Think So
  • Tante Elze – Hmota

Elektronická hudba 2017

  • Beyuz – Organika
  • Bulp – Yrsa
  • Fallgrapp – V hmle
  • Jimmy Pé – WuShu
  • Petijee – Soul Paper Scissors

Hip-hop / Rap / R’n’B 2017

  • Dame – $ELFMAD€
  • Gleb – Lavička Pimpin
  • Modré hory – Luxus clan
  • Petijee – Soul Paper Scissors
  • Solid Move – Pohľady

Hard & Heavy 2017

  • Brute – Henchmen
  • Čad – Bastard
  • Hyenism – Wolfram III
  • Perversity – Idolatry
  • Samsara – When The Soul Leaves The Body

World Music / Folk 2017

  • Ľubomír Gašpar Cimbal Projekt – The point of view
  • Martin Geišberg & Daniel Špiner – V jabloňovom kraji
  • Miloš Železňák a Anna Hlaváčová – Miloš Železňák, Anna & Vtáčiky
  • Páni času – Zelené sihote
  • Plyš – Líška

Jazzová hudba 2017

  • Bashavel – Hoorhay
  • Hanka G & Ondrej Krajňák – Twin Flame
  • Ľuboš Šrámek / Nikolaj Nikitin – Altar
  • Pavol Bereza – Intuition
  • Sisa Michalidesová – Chloe

Klasická hudba 2017

  • Milan Paľa, Ladislav Fanzowitz – Edward Grieg: Violin Sonatas
  • Musica Aeterna, Peter Zajíček – Resonate & plaudite
  • Oľga Kroupová, Marián Lejava, Ondrej Veselý, Štátna filharmónia Košice – Eo ipso
  • Slovenská filharmónia, Zsolt Nagy – Peter Kolman
  • Solamente naturali, Michal Sťahel – Vienna 1728

Experimentálna hudba 2017

  • Brada – Neila
  • Daniel Kordík & James L Malone – Hit Me
  • Eva Šušková & Martin Burlas – Lexikón chladu
  • Jonáš Gruska – Spevy
  • Miroslav Tóth – Kyberpunkomša 

 

PIATOK 16. marec 2018

Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu

19.00 hod. – Otvárací koncert

Symfonický orchester Slovenského rozhlasu

  • Andrej Gál – violončelo
  • Linda Ballová – soprán
  • Marián Lejava – dirigent
  • Juraj Beneš / When music… – svetová premiéra
  • Iris Szeghy / Koncert pre violončelo a orchester
  • Ivan Parík / Triptych, kontemplácia nad básňami Jacopone da Todiho pre soprán a orchester

Malé koncertné štúdio Slovenského rozhlasu

20.30 hod.
Kamil Mikulčík a Pacora Trio
Kamil Mikulčík – spev
Pacora Trio (Stano Palúch – husle, Marcel Comendant – cimbal, Róbert Ragan – kontrabas)

Zhudobnené básne Miroslava Válka organistom Stanislavom Šurinom, v interpretácii herca Kamila Mikulčíka a známych jazzových hudobníkov.

Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu

22.00 hod.
Miloš Biháry & Jazz Funk Brothers
Koncert víťaza Jazz Start Up 2017 v kategóriii Live Performance.

Komorné štúdio Slovenského rozhlasu

20.00 hod.
BULP

Komorné štúdio Slovenského rozhlasu

22.00 hod.
Solid Move

SOBOTA 17. marec

Átrium Slovenského rozhlasu

16.00 hod.
„Počuť čas?“ / projekt pre deti
Tvorivá dielňa o rytme s Tomášom Borošom a jeho kamarátmi – hráčmi na bicích nástrojoch Petrom Kosorínom a Kirilom Stoyanovom.
Vhodné pre deti od 5 do 8 rokov.

Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu

18.00 hod.
Quasars Ensemble – rezidenčný súbor Rádia Devín
Ivan Buffa – dirigent

Bohuslav Martinů / Kuchyňská revue
Camille Saint-Saëns / Karneval zvierat
Oto Ferenczy / Concertino per 10 stromenti

Malé koncertné štúdio Slovenského rozhlasu

19.30 hod.
Mojše band
Michal Paľko – cimbal, spev, dychové nástroje
František Kubiš – akordeón, vokál, kopák
Jakub Stračina – kontrabas, vokál, hrkálky

Malé koncertné štúdio Slovenského rozhlasu

21.00 hod.
VENI ensemble
Daniel Matej – umelecký vedúci, dirigovanie, hlas

VENI30 (3)

Ladislav Kupkovič / Osemhran samoty, nudy a strachu, pre osem nástrojov
Martin Burlas / Z môjho života, pre klavír, vybrané nástroje zvukový záznam
Daniel Matej / MORSeARIA (miserere), verzia pre soprán, zvukovú stopu a ansámbel
Karlheinz Stockhausen / Aus den sieben Tagen, výber pre ľubovoľný počet hráčov

Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu

22.00 hod.
Radio Band
FUNK/LATINO

Komorné štúdio Slovenského rozhlasu

20.00 hod.
Shina/Solovic: Analemma

Komorné štúdio Slovenského rozhlasu

22:00 hod.
Katarína Málikova