MMC bolo vypredané! Slobodná Európa úradovala

share on:
MMC bolo vypredané! Slobodná Európa úradovala BOMBING

Skupina Slobodná  Európa odohrala svoj jediný koncert Pakáreň live. Koncert v rámci celoročného koncertného turné s názvom TOUR 2016… Venované Ďurkovi (jesenná časť). Tento rok je pre Slobodku výnimočný tým  že je to už 25 rokov od vydania debutového albumu Pakáreň (1991) .

Kapela sa preto rozhodla že si  štvrťročie  „Pakárne“ pripomenú jedinečným  koncertom . Hosťom tejto legendy bola kapela Saténové Ruky a support Bratislavské Dievčatá. Celý večer patril domácim  kapelám. Koncert otvorila puková formácia Bratislavské Dievčatá  a po nich nasledovali Saténové ruky v podaní poriadneho rock´n´rollu  ktorý ľudí pod pódiom    nakopol tak ako sa patrí. Po skvelých vystúpeniach ktoré chalani predviedli už komplet naplnené a vypredané MMC ovládla Slobodná Európa.

Slobodka odohrala kompletne celý album  a skladby z neho išli za sebou v poradí presne ako sú aj na doske. Celý koncert bol rozdelený na dve časti . V prvej časti zahrali 16 skladieb  z „Pakárne“ po ktorej si musela kapela zbehnúť do backstage vydýchať sa a prezliecť.  V druhej časti zahrali pesničky z tohtoročného koncertného repertoáru. Prišiel aj pôvodný basák Braňo Alex ktorý si odspieval Apatiu.  Tento set Slobodná Európa zahrala iba raz..V sobotu na chvíľku skutočne ožil aj bubeník Ďurko Černý, ktorému bolo celé turné venované.  Full house a  neskutočné teplo patria k takejto akcii, koncert mal svoje čaro a bol vážne fenomenálny. Kto má rád  kvalitnú hudbu a zábavu a v sobotu nebol v MMC môže skutočne len ľutovať.

Text: Vera PunkRock
Foto: Adel Michnová